1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ahiretimizi korumak için zulmün şeriki olmayalım
Ahiretimizi korumak için zulmün şeriki olmayalım

Ahiretimizi korumak için zulmün şeriki olmayalım

HDP Şanlıurfa Milletvekili ve Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Siirt’te konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünyanızı da ahiretinizi de tehlikeye atmayın.” açıklamasını hatırlatan Baydemir, şunları söyledi:

A+A-

AKP dört parmağını kaldırıyor. Biri için tek dil diyor. İkinci parmak için tek millet diyor. Seydalarım, ak saçlı büyüklerim beni dinliyor. Eğer Allah isteseydi tüm dünyayı tek dilli olarak yaratmaz mıydı? Allah isteseydi hepimizi tek bir millet olarak yaratmaz mıydı? Çok dillilik, çok kimliklilik, çok kültürlülük Allah’ın bir hikmetidir. Siz bu toprakta bir dili yok ederseniz, biri milleti yok ederseniz, bir kültürü yok ederseniz bunun adı şirktir, şirk. 16 Nisan’da sandık başına giderek kimliğimizle, dilimizle ve inancımızla diyeceğiz ki ‘Biz çok kimlikliyiz, çok dilliyiz, çok kültürlüyüz’ diyeceğiz. Biz çok güllü bir bahçeyiz. Kimse bu gül bahçesini solduramaz. Kimse bu çeşit çeşit gül bahçesini tek renge indiremez. Dolayısıyla o tek dil ve tek millet dayatmasından vazgeçerseniz geriye iki parmak kalıyor. O iki parmak da bizim kabulümüzdür.

Milli irade nedir? Halkın iradesidir. Beşiri halkına soruyorum. Siz oylarınızla, iradenizle seçtiğimiz belediyeniz, belediye eşbaşkanlarınız nerede? Belediyenizi elinizden alanlar darbeci değil midir? Onlar darbecidir. Biz darbeye de hayır diyoruz. 16 Nisan’da sandık başına gittiğimizde kayyuma da hayır diyeceğiz, zulümlerine de hayır diyeceğiz.

Bu paket kabul edilirse son iki yıldan bu yana yapılan zulüm devam edecek. Huzurumuz, çocuklarımızın geleceğini yani dünyamızı korumamız için bu pakete hayır diyoruz. Ahiretimizi korumak için zulmün şeriki olmayalım. İstiyorlar ki zulüm paketini, Kürt halkını yok etme paketini kabul edelim.

- Reklam -

Zulüm ilelebet olmayacaktır. Bu darlığın sonu ferahlık olacaktır. Demokrasilerde sandık olmazsa olmazdır. Demokrasilerde referandum kıymetli bir hadisedir. Ama gelin görün ki milletin iradesi diyen AKP, son 2 yılda darbe üzerine darbe gerçekleştiriyor. Her şeyden önce 7 Haziran sonucunu tanımayarak büyük bir saygısızlık yaptı. Tek başına iktidar olmak uğruna bu halkın evlatlarını ölüme gönderdi. Tek bir insanımızın hayat hakkı 550 milletvekili koltuğundan 1000 kat daha değerlidir. Bir askerin, bir polisin, bir gerillanın bir sivilin hayat hakkına 1000 kere kurban olsun bütün koltuklar.

Kardeşlerim 15 Temmuz cunta girişimi sonrası cuntanın siyasi ayağı hala aydınlatılmadı. Cuntanın siyasi ayağının açığa çıkması isteniyorsa AKP sadece boy aynasına bakmalı. Çünkü barış masasını devirmek, Kürt düşmanlığı yaparak tek başına iktidar olma arzusu darbe mekaniğini harekete geçirdi. AKP ve Ergenekon aklı toplumun önüne zehir paketi sunmuş bulunuyor. HDP bir kez daha Siirt’te demokrasi meydanında derdimize derman olmayacak, birliğimize huzura ferman olacak bu pakete hep birlikte hayır diyoruz. Bu halkın yüzde 50 iradesiyle seçilen eş belediye başkanımız Tuncer Bakırhan şu anda cezaevinde. Belediyelerimize kayyum atayan bu pakete hayır diyoruz. Paketin özü ülkenin tümüne kayyum atama paketidir, yargıya, demokrasiye medyaya kayyum atama paketidir.”

ocakmedya

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.