1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Anketlere güvenmeyin, baraj sorunumuz var
Anketlere güvenmeyin, baraj sorunumuz var

Anketlere güvenmeyin, baraj sorunumuz var

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, cumhurbaşkanlığı ve genel milletvekili seçimleriyle ilgili olarak "HDP'nin yüzde 70 oranında oy aldığı yerleri yüzde 90'a çıkarmamız gerekir.

A+A-

Yüzde 20 oranında oy aldığımız yerleri yüzde 30'lara, 40'lara çıkartmalıyız. Bir de anketlere güvenmeyin. HDP'nin baraj sorunu yoktur algısını yaratmak içindir anketler. Hayır, bizim baraj sorunumuz var arkadaşlar" dedi.

Mezapotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, HDP Ankara İl Örgütü, kentte bulunan demokratik kitle örgütleri ve yerel derneklerin temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.

Filiz Kerestecioğlu, Veli Saçılık ve Nuray Türkmen ile Mardin Milletvekili Mithat Sancar'ın katıldığı etkinlik, Selahattin Demirtaş'ın konuşmalarının yer aldığı sinevizyonla başladı. 

Daha sonra konuşan HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, etkinliğe katılanları Arapça, Kürtçe ve Türkçe selamlayarak, "Bu seçim 7 Haziran'ın yürüyüşüdür" dedi.

Sancar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Korkan sadece Erdoğan ve AKP değildir. Devlet içindeki tüm kadrolar korkuyor HDP'den. Onun için 7 Haziran seçim sonuçlarını tanımayarak, en temel özelliklerini devreye sokup kan akıttılar. Yine her türlü yalanı devreye soktular. Halkların iradelerini talan etmek için her türlü yalanı, talanı ve kanı devreye soktular o dönem. Kanla, yalanla, gaspla bir iktidar sürdürülemez. Şimdi her şeyi işgal etmelerine rağmen yine yönetemiyorlar. Kanla, yalanla iktidar kurarak yönetemezsiniz. Evet, iktidar da olursunuz ama yönetemezsiniz. 7 Haziran seçimlerinden bu yana HDP'yi tümüyle tasfiye etmek için türlü yollar denediler. Yoldaşlarımızı rehin aldılar, vekilliklerini düşürdüler. Tüm baskılara rağmen HDP hala ayakta. İşte bu onları çok öfkelendiriyor. Üstelik ayakta durmakla da kalmıyoruz, büyüyoruz ve genişliyoruz."

Seçim güvenliğine ilişkin de konuşan Sancar, "Sandığa gidecek seçmenlerimiz onu çok iyi tanıyor ve biliyor. İktidar, seçmenimizin sandığa gitmesini engelliyor. Bizim en sadık seçmenimizin sandığa giden yolunu kesmek istiyorlar. Bunlarda hile çok. Bu siyasi iktidarın varoluşu yalandır. Yine HDP'nin barajı aşmaması için iktidar tüm çalışmalarını devrede tutuyor. Onun için herkesin sandıklara sahip çıkıp, sağduyulu bir şekilde sandık güvenliğini sağlamalıdır."

Sancar, seçim gününe kadar rehavete düşmemek gerektiğinin altını çizerek, HDP üzerinde yapılan özel çalışmalara ilişkin de bilgi verdi. Siyasi iktidarın HDP'yi baraj altında bırakmak için tüm seçeneklerini devrede tuttuğunu kaydeden Sancar, şöyle devam etti:

"Onun için her gün yeniden 'tek oy bile çok önemlidir' diyerek çalışmaları sürdürmek gerekiyor. HDP'nin yüzde 70 oranında oy aldığı yerleri yüzde 90'a çıkarmamız gerekir. Yüzde 20 oranında oy aldığımız yerleri yüzde 30'lara, 40'lara çıkartmalıyız. Bir de anketlere güvenmeyin. HDP'nin baraj sorunu yoktur algısını yaratmak içindir anketler. Hayır, bizim baraj sorunumuz var arkadaşlar. Bunlar HDP üzerinde yapılan özel çalışmalardır."

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.