1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: Siyasi Partiler Kanunu değiştirilmeli
Bahçeli: Siyasi Partiler Kanunu değiştirilmeli

Bahçeli: Siyasi Partiler Kanunu değiştirilmeli

Bahçeli 6 maddelik önerilerini sırlarken Siyasi Partiler Kanunu’nun değişmesi ve Siyasi Etik Kanunun da çıkarılması gerektiğini belirtti.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Memleket Masası” önerisine yanıt verdi ve “Fetullah Gülen’i aklama ve kurtarma operasyonu memleket masasında ısıtılıp ardından da kamuoyuna takdim ve paylaşımı yapılacaktır” dedi. Bahçeli 6 maddelik önerilerini sırlarken Siyasi Partiler Kanunu’nun değişmesi ve Siyasi Etik Kanunun da çıkarılması gerektiğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Memleket Masası” çağrısını eleştirdi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun baskın bir seçim durumunda Gelecek ve Deva partilerine milletvekili verilebileceği yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasetteki kirlenmenin bilincinde olduğunu belirten Bahçeli, “Türkiye’nin ve siyasi hayatımızın üzerindeki kabus bulutlarının dağıtılması için şu hususların gündeme alınması ve bir an önce hukuki ve ahlaki bir temele kavuşturulması sağlanmalıdır” diyerek 6 maddelik çağrı yaptı:

1– Siyasi Partiler Kanunu hemen değiştirilmelidir.
2– Seçim Kanununda düzenlemeler yapılmalıdır.
3– TBMM İç Tüzüğü mutlaka yeni baştan gözden geçirilmeli, yeniden yazılmalıdır.
4– Milletvekili Dokunulmazlığıyla ilgili beklentiler karşılanmalıdır.
5– Siyasi Etik Kanunu çıkarılmalıdır.
6– Kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlarla ilgili kanuni düzenlemeler süratle gerçekleştirilmelidir.


‘ESEF VERİCİ TALİHSİZLİK’

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Memleket Masası” önerisine yanıt verdi ve bu öneriyi ‘FETÖ projesi’ olarak değerlendirdi. Yazılı açıklamam yapan Bahçeli, “İP’in Memleket Masası önerisi, buna CHP’nin sıcak ve sempatik yaklaşımı, marjinal ve marazi partilerin Meclis’te grup kurabilmeleri maksadıyla milletvekili transfer sezonun tekraren açılması Türk siyasetinin esef verici talihsizliğidir” dedi.

Bahçeli, CHP, İYİ Parti ve HDP’nin ittifak içinde olduklarını kaydederek, “İP’in HDP’yle ilgili samimiyetsiz açıklamaları, bu çerçevede eleştiri seviyesini kumandalı şekilde yükseltmesi aleni bir rol paylaşımının tezahüründen başka bir şey değildir. İP’e biçilen kurnaz ve kurmaca görev HDP kamburunu sözde hafifletmek, CHP’nin manevra alanını genişletip toplumsal mizanda zilletin imajını tahkim etmekten ibarettir” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı’nın HDP ile ‘danışıklı dövüş’ içinde olduğunu söyleyen Bahçeli, şunları belirtti:

“Karşımızdaki tablo ancak şeytan tarafından hazırlanabilecek, ince işçilikle ve kuyumcu titizliğiyle servis edilebilecek bayağı bir projedir. Bu projenin müellifi terörist başı Fetullah Gülen, müstahdemi ise zillet ittifakını teşkil eden siyasi husumet cephesidir. CHP Genel Başkanı’nın Gelecek Partisi’yle Deva Partisi’ne grup kurabilmeleri amacıyla milletvekili verme taahhüdü aynısıyla 2018’deki rezalet ve melanetin yenilenmesi, bir kez daha yeşertilmesidir. Demokrasi ve millet iradesine vahim bir suikast niteliği taşıyan bu ahlaksız teklifin siyasetin saygınlığıyla birlikte Gazi Meclisi’mizin güvenirliğine kesif bir saldırı olduğu da tartışmasızdır.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.