1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. BASINA VE KAMUOYUNA
BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

.

A+A-

BASINA VE KAMUOYUNA

18/05/2017 tarihinde İnsan ve Özgürlük Hareketi kurucularından ve Urfa Sözcüsü Mehmet PALA gözaltına alınmıştır. Son dönemde Olağanüstü Hal uygulamaları ve KHK'lar ile insan hak ve özgürlüklerinin önemli oranda rafa kaldırıldığı bir süreci yaşamaktayız. İçinden geçtiğimiz bu süreçte hak ve adalet noktasında itirazları olan, söz söyleyen herkese yönelik baskı ve sindirme politikaları uygulanmakta, hukuk bu politikaların birer aracı haline getirilmektedir. 

İktidarın, 15 Temmuz sonrası Türkiye'de yaşanan darbe girişimini fırsata çevirerek kendisine muhalif gördüğü tüm kesimlere karşı devletin her türlü imkânını kullanarak, hukuku çiğneyen ve kamu vicdanını yaralayan mesnetlerle ihraç etme ve tutuklama furyası ile karşı karşıyayız. Bu süreç içerisinde siyasi liderlerden milletvekillerine, akademisyenlerden gazetecilere, memurlardan ticaret erbabına kadar geniş yelpazede yapılan operasyonların son halkası İnsan ve Özgürlük Hareketi Urfa sözcüsü Sayın Mehmet Pala'dır. 

İnsan ve özgürlük Hareketi olarak; bu baskı ve sindirme politikalarına karşı toplumun temel haklarını korumaya devam edeceğimizi beyan ediyor, tüm kesim ve kurumları bu hukuksuzluklara karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz. 

İnsan ve Özgürlük Hareketi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.