1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İnce'den Erdoğan'a çağrı: Demirtaş'ı hapiste tutma, gel erkekçe yarışalım
İnce'den Erdoğan'a çağrı: Demirtaş'ı hapiste tutma, gel erkekçe yarışalım

İnce'den Erdoğan'a çağrı: Demirtaş'ı hapiste tutma, gel erkekçe yarışalım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ilk mitingini Yalova'da yaptı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslenen İnce "Karamollaoğlu'nun, Akşener'in imzasıyla uğraşma. Demirtaş'ı hapiste tutma; Gel erkekçe yarışalım" çağrısında bulundu.

A+A-

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim çalışmasına başladı. Memleketi Yalova’da babasının mezarını ziyaret edip, annesi Zekiye İnce’nin elini öperek helallik alan İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bunların tek derdi var, beni indirmek istiyorlar’ sözlerine de cevap verdi. İnce, “Benim derdim memleket” dedi.

BAHÇELİ’YE YANIT: EŞİM ÜLKÜ, BEN 35 YILLIK ÜLKÜCÜYÜM!

İnce, daha sonra köydeki evine geçerek aile bireyleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ailesini tanıtan İnce, burada bir de espri yaptı. İnce, eşi Ülkü İnce’yi de tanıtırken “Eşim Ülkü. Yani Bahçeli bana laf söylüyor ama, ben aslında ülkücüyüm. Hatta 35 yıllık ülkücüyüm” dedi.

‘MAL VARLIĞIMI BASINLA PAYLAŞACAĞIM’

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Muharrem İnce, başvuru süreciyle ilgili şunları söyledi: “Bugün 3 grup başkanvekilimiz Yüksek Seçim Kurulu’na gittiler. Sayın Altay, Sayın Özel ve Sayın Özkoç, benim cumhurbaşkanlığı adaylık dosyamı teslim ettiler. Mal varlığımı da verdim. Mal varlığımı pazartesi basınla da paylaşacağım. Herkes bilsin, neyim var, neyim yok. 5 yıl sonra sadece kendimin değil, sadece yasaların öngördüğü eş ve bakmakla yükümlü olduğum çocuk değil, bütün ailenin, bütün sülalelin mal varlığını yeniden veririm. Zenginleşmeyeceğime, derdimin Tayyip Erdoğan’ı indirmek olmadığını buradan ilan ediyorum. ‘Bunların tek derdi var, beni indirmek istiyorlar’ diyor ya. Hayır, benim tek derdim o değil. Benim derdim memleket. Ben doları indirmek istiyorum, euroyu indirmek istiyorum, enflasyonu indirmek istiyorum, işsizliği indirmek istiyorum, benzin fiyatlarını, Bağ-Kur primlerini indirmek istiyorum. Bana ne Tayyip Erdoğan’dan. Benim derdim memleket.”

İLK MİTİNG

İnce daha sonra Yalova’da ilk mitingini yaptı. İlginin oldukça yoğun olduğu mitingde İnce özetle şunları söyledi:

80 MİLYONUN SORUMLULUĞU VAR: 11 yaşındaydım, teyzem sordu “Büyüyünce ne olacaksın?” ben de dedim ki, “Vekil olacağım”. Bakın akşam eşim sordu “Nasıl hissediyorsun kendini?” dedi, “Korkuyor musun?” dedi, “Hayır” dedim, “İnanıyor musun?” dedi, “Evet” dedim. “Peki kendini nasıl tanımlarsın?” dedi, ben de “80 mnilyonun sorumluluk yükü omuzlarımda. Öyle hissediyorum” dedim.

GARİBAN BABANIN OĞLU GÖREVİNİ YAPTI: Bakın Tuncelili gariban bir tapu müdürü Taner amca. Kılıçdaroğlu’nun babası. Dün gariban babanın oğlu görevini yaptı. Şimdi görev sırası kamyoncu Şerif’in oğlu olarak bende. Bir de sizde.

GİDİN İMZA VERİN: Bakın 24 Haziran’da sandığa gideceğiz. Bir partinin 20’den fazla vekili varsa grup kuruyorsa onları aday gösteriyor. Eğer yoksa imza toplayacak neden zorlaştırmak için. Kendisi devletin uçağına binecek her şeyi olacak Sayın Akşener’e imza vermek isteyenlere FETÖ’cü diyecek. SP partisini karalayacak. Böyle yarış olur mu? Buradan ilan ediyorum CHP üyelerine talimat veriyorum. Akşener’e, Perinçek’e kim aday olmak istiyorsa gidin imza atın demokrasi budur. Ben HDP’li değilim ben SP’li değilim Ben İYİ Partili de değilim be sapına kadar CHP’liyim.

DEMİRTAŞ’I HAPİSTE TUTMA: HDP’liler de bu memleketin evladı, AKP’liler de bu memleketin evladı. Karamollaoğlu’nun, Akşener’in imzasıyla uğraşma. Perinçek’le uğraşma. Demirtaş’ı hapiste tutma. Muharrem İnce’ye iftira atma. Gel erkekçe yarışalım.

DOKUNULMAZLIK KONUSUNDA HAYIR OYU VERDİM: Bakın demokrasi kendin için bir şey istemek değildir, millet için bir şey istemektir. Bakın ben dokunulmazlık konusunda ‘hayır’ oyu verdim. Yine olsun yine yaparım. Ben bunu Kürtler için yapmadım, inandığım için yaptım. Bakın ilan ediyorum buradan, Aleviler benim dönemimde haksızlığa uğramayacaksınız. Aleviler şehit oluyor, vergi veriyor da, neden biz Sünnilerin camisini, imamını devlet öderken onlarınkini ödemiyor.

DOLMABAHÇE’DEKİ İMAMI SAVUNMAK BİZİM GÖREVİMİZ: Dolmabahçe’deki imam (Gezi Parkı eylemleri sırasında) “Ben görmedim yalan söylüyorlar” dediğinde o imamı savunmak bizim görevimizdir. Bu ülkede kardeşliği kurmak istiyorsak bakın ne yapmalıyız. Kendin için istediğini başkası için de isteyeceksin. Testere gibi olacak bir sana bir bana.

BİR UMUT IŞIĞI YANDI: Dünden bu yana Tunceli’de, Eskişehir’de sadece buralarda bir umut ışığı yanmadı, bütün Türkiye’de yandı. Önce içeride birlik. Sünni ile Aleviyi birlik yapacağım. Aynen Çanakkale’de olduğu gibi.

BAHÇELİ’YE CEVABI ÜLKÜCÜLER VERİR: Dün yine beni üzen bir şey oldu, sayın Bahçeli “Bu muharrem İnce MHP’ye husumet besliyor” diyor. Bakın ona cevabı Yalovalı ülkücüler verir. Onlar destek oldular bize. Benim ülkücülere, MHP’ye hiç bir husumetim yoktur. Tam tersine Yalova’da oy verdiler. Görüşmeleri de ben yaptım ben. Sayın Bahçeli şehitlere kelle diyen adama partini emanet ediyorsun. İtirazım sanadır sana.

PARTİ ROZETİNİ NİYE ÇIKARDIM?: Dün hayatımda ilk kez rozetimi çıkardım Genel Başkan’a teslim ettim. O rozeti neden çıkardım biliyor musunuz? Sadece CHP’nin değil bütün ülkenin Cumhurbaşkanı olabilmek için. Tek olan şey kıymetlidir. Bayrak tektir, herkesindir. Vatan tektir. Atatürk tektir. Cumhurbaşkanı da tektir. Partinin cumhurbaşkanı olmaz, herkesin cumhurbaşkanı olur.

BEŞTEPE İÇİN EMLAKÇI ARIYORDUM!: Beni seçtiğinizde en kısa zamanda parlamenter sisteme döneceğiz. Asla sarayda oturmayacağım. Aslında emlakçı arıyordum, satacaktım ama bana kızdılar, orayı bu ülkenin en yüksek puanı almış öğrencilerine üniversite yapacağım. Ben de Atatürk gibi Çankaya’da oturacağım. Sarayı diyorum bu ülkenin en akıllı çocuklarına neden vereceğim? Ey aziz milletim bu ülkeyi akıllı çocuklar yetiştirir. Şimdi sizin çocuklarınıza iş bulmak için yetki istiyorum. Bu zeki çocukların neyine güveniyorum biliyor musunuz? Mizahlarına güveniyorum. Sosyal medyada şöyle yazmış: Saray’ı hemen boşalt Yalova’dan abim gelecek. Böyle giderse 50 günde ‘ince’ hastalığa düşecek bunlar.

ERDOĞAN SEN İNİNCE DOLAR İNER, GÜBRE FİYATI İNER: Erdoğan “Tek dertleri beni indirmek” diyor. Kardeşim bizim derdimiz memleket. Kardeşim bizim derdimiz sen inince neyin ineceği. Seni indirince euro iner, dolar iner, gübre fiyatları iner, ee kardeşim indirelim seni ne olacak?

HERKESLE KAVGALI: Herkesle kavga etmişsin. Bak Türkiye kendini bir yenilesin. Ben gideyim Putin’in karşısına. E İnce sen yapabilir misin? Bak anlatayım ben vekil olduğumda o daha ortada yoktu. Ben ondan 5 ay daha kıdemliyim. Hatta 1 gün vekillik yapmadan Başbakan oldu. Ben 16 sene vekillik yaptım. Sonra benim diplomam var daha ne olsun?

İKİ SÖZÜM OLSUN: Benim derdim sizsiniz siz. Size iki sözüm olsun. Bir terör: Nereden gelirse gelsin kararlı emin adımlarla mücadele edeceğiz. İki yolsuzlukklarla mücadele: Pazartesi günü mal varlığımı göndereceğim. Neyim var neyim yok onları görün. Bir iki artışım var, bak onlar rahmetli babamdan kaldı yanlış anlamayın.

YALOVA’YA İKİ VAAT: Peki “İnce seni 5 kere vekil seçtik, Yalova’ya ne yapacaksın?” derseniz, tıp fakültemiz olacak. Bursa’ya gitmekten bıktınız. Başınızı hiç öne eğdirmedim, haram lokma yemedim.
(gazeteduvar)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.