1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KDP.info: PKK'nin gözü doymak bilmiyor
KDP.info: PKK'nin gözü doymak bilmiyor

KDP.info: PKK'nin gözü doymak bilmiyor

...

A+A-

PDK'nin resmi web sitesi KDP.info'da imzasız olarak yayınlanan bir açıklamada PKK'ye yönelik sert ifadeler yer aldı. PKK'nin Kürdistan Bölgesi'nde 515 köyü işgal ettiği yetmiyormuş gibi, Şengal'e de göz koyduğunun belirtildiği açıklamalarda, PKK'nin bu yaptığının, Kürtlerin düşmanlarının çıkarlarına hizmet ettiği vurgulandı.
Kürdistan Demokrat Partisi'nin (PDK) resmi web sitesi KDP.info'da imzasız olarak yayınlanan bir açıklamada, Musul'un Şengal ilçesinde Peşmerge ile PKK arasında yaşanan gerginlik ve bu gerginliğe sebep olarak görülen PKK ile ilgili eleştiriler yer aldı.

PDK'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "PKK'nın kör şiddeti Kürtleri'i parlamentodan mahrum etti. PKK Esad rejiminin uşaklığını yapmaktadır. İran Kürt güçlerine açık şekilde düşmanlık yapıyor. PKK'nin kimseye vefası yoktur. Sırtını yaslayanlar pişmanlıkla oturur yerine" denildi.

KDP.info'da yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı.

Tüm taraflar şunu çok iyi bilsin ki; PKK'nin Kürdistan Bölgesi'nde hakimiyet kurmasına izin verilmeyecektir. Kafası karışık bazı çevreler, PKK'nin değirmenine su taşısa da bu gerçekleşmeyecektir.

Kürtler; Kuzey Kürdistan’da PKK'nin kör şiddeti ve yanlış politikaları yüzünden parlamentodaki çalışmalardan mahrum kaldı. Savaşı şehirlere taşıdılar ve hendek kazdılar. Yüzbinlerce Kürt, PKK yüzünden yerinden oldu. PKK diğer Kürt partilerin siyaset yapmasını engelledi ve baskı uyguladı. İnsanları evlerinden etti, herkese kendi iradesini dayattı. Bu yaklaşımıyla her dört parçada baş ağrıtan ve insanları kandıran bir siyasal hareket olarak tanınmaya başladı.

Rojava'da zulüm ve işkenceden başka bir icraatı olmadı. Siyasi çalışmaların önünü kesti ve Kürdistan Bayrağını yaktı. Silah zoruyla kendini halka dayatmış durumda. Açık bir şekilde Esad rejiminin uşaklığını yapmaktalar.

Rojhilat'ta açık bir şekilde Kürt güçlerine düşmanlık yapıyor ve gençler arasında düşmanlık tohumları ekiyor.

Kürdistan Bölgesi'nde ise 515 köyü işgal ederek hakimiyet kurmak istiyor. Kürtlerin düşmanlarının çıkarlarına hizmet ediyor.

Son olarak şunu söyleyelim. Kürdistan Bölgesi'ndeki başarısız-mağlup siyasi oluşumların PKK'ye yaslanarak kurtulmak gibi bir planları varsa, çok iyi bilsinler ki PKK'nin kimseye vefası yoktur. Sırtını PKK'ye yaslayanlar birgün pişman olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.