1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. PİA; İslam Selamet ve Barıştır
PİA; İslam Selamet ve Barıştır

PİA; İslam Selamet ve Barıştır

Ramazan bayramı vesilesi ile bayramlaşma mesajı yayınlayan PİA(insan ve Özgürlük Partisi) Genel Başkanı Mehmet Kamaç;

A+A-

" Allah'ın emri gereği birbirinin hakkına, hukukuna, inancına, etnik kimliğine ve insanlığın temel değerlerine saygı çerçevesinde bir yaşam kurmak öncelikle Müslümanların görevidir" dedi.

 

PİA Genel Başkanı Mehmet Kamaç; 

"Çoğunlukla Müslümanların yaşadığı Ortadoğu coğrafyasında yaşananların İslam’ın en ulvi değer olarak vaaz ettiği insanı ve insanlığı tükettiği gerçeği her gün yüzümüze bir tokat gibi çarpmaktadır. Bunun sebebi temel hak ve ödevler ekseninde yaşanan haksızlık, hukuksuzluk ve Adaletsizliklerdir. Oysa Allah'ın emri gereği birbirinin hakkına, hukukuna, inancına, etnik kimliğine ve insanlığın temel değerlerine saygı çerçevesinde bir yaşam kurmak öncelikle Müslümanların görevidir. Bu Ramazan ayı ve bayramı dolayısı ile İslam Âleminin bütün ayrılıklarını bir kenara bırakarak İslam’ın kelime anlamı olan selameti ve barışı yaşamın merkezine almasını temenni ederiz.

 

Yine bu Ramazan ayı ve bayramının, yıllardır en temel haklarından mahrum bırakılan Kürtlerin kendi aralarındaki farklılıkları ve anlaşmazlıkları bir kenara bırakarak, bu süreçte en çok ihtiyaç duyulan ulusal birliklerini sağlama çalışmalarına daha bir ciddiyetle eğilmelerini ve bu çalışmaların başarıya ulaşmasına vesile olmasını dileriz.

 

Bu duygu ve düşünceler ile Tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını tebrik ederiz. Bu Ramazan Bayramının insanların yaratılışına uygun, eşit haklara sahip, özgür iradeleriyle ortakça yaşanan bir dünyada huzur ve barış içinde adil bir yaşama vesile olması dileğiyle,

 

Ramazan bayramınız mübarek olsun."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.