1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tümgeneral Tarakçı: Bu sene herkes safını seçecek
Tümgeneral Tarakçı: Bu sene herkes safını seçecek

Tümgeneral Tarakçı: Bu sene herkes safını seçecek

Tümgeneral Veli Tarakçı, Şırnak'ta koruculara seslendi. "Devletin safında yer almayanın kaderi yok, yazısı yok, geleceği de yok" diyen Tarakçı, "Bu sene herkesin safını seçeceği senedir" ifadesini kullandı.

A+A-

 – Şırnak’ta bulunan bulunan 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı, güvenlik korucuları ile toplantı düzenledi. İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Çakırsöğüt 1’inci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin’in de katıldığı,  bir otelde gerçekleştirilen toplantıda güvenlik korucuları ile korucubaşları hazır bulundu.

BİZİM RABİAMIZ 4’

Toplantıda konuşan Tümgeneral Tarakçı, güvenlik korucularının sistemin bir parçası olduğunu belirterek, şöyle dedi: “Bizim her yerde olduğu gibi Şırnak genelinde güvenlik konusunda 4 ana unsurumuz var. Bizim rabiamız 4. Bunlardan bir tanesi asker, bir tanesi polis, bir tanesi jandarma bir tanesi de güvenlik korucularıdır. Dolayısıyla bu dörtlü bu bölgede birbirinden ayrılmaz ve birbirinin destekçisi olan ve birbirini gönülden destekleyen 4 ana unsurdur. Sizlerle paylaşmak istediğimiz birinci husus, sizler güvenlik kuvvetlerinin bir parçasısınız. Bunu asla unutmayın. Sivil elbise giyiyor olabilirsiniz, farklı yerlerde görev yapıyor olabilirsiniz. Ama Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sistemi, bu bölgede sizi kanunla, kanundan aldığı destekle sizleri güvenlik kuvvetlerinin bir parçası yaptı. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ettiğimizi aklımızdan çıkarmayacağız.”

‘BİZLER KANUNSUZ İŞ YAPMAYIZ ‘

Devletin adalet ve hakKaniyet temelleri üzerinde büyüdüğünü söyleyen Tümegeral Tarakçı, şöyle devam etti: “Hiçbir zaman devlet adaletsiz olamaz. Devlet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese eşit mesafede ve hukuk önünde eşit mesafede davranmak ve bütün faaliyetlerini ona göre yapmak zorundadır. Peki bunu yaparken güvenlik kuvvetleri ne yapacak? Güvenlik kuvvetleri de devletin bu prensiplerini sahaya yansıtacak. İşte sizler ve bizler bize verilen her türlü görevde devletin adalet ve merhamet prensibini daima uygulayacağız. Bizler hukuksuz iş yapamayız. Bizler kanunsuz iş yapamayız. Yaptığımız her işi kanundan alırız. Ve devletin Allah zeval vermesin, bu konuda bizlere verdiği çok büyük bir destek var. Bu destek başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, sayın Başbakanın, hükümet üyelerinin, devletin bütün kademelerinin maalesef 40 senedir bu bölgesiinin başında olan 40 senelik bir belanın temizlenmesi ile ilgili kararlılıktır.”

‘DEVLET ÇÖZÜM SÜRECİ İLE VEREBİLECEĞİNİ VERDİ’

40 yıldır devletin her türlü metodu denediğini anlatan Tümgeneral Veli Tarakçı, çözüm sürecine de atıfta bulunarak, şöyle konuştu: “Geçmişte devlet 40 senedir bu mücadelenin içinde her türlü metodu denedi. Her türlü yolu denedi. En son çözüm süreci ile de verebileceği her şeyi verdi. Artık bu saatten sonra devletin bir gram dahi kimseye vereceği yoktur. Ama alacağı çok şey vardır. Devlet bu bölge için yapabileceği maddi, manevi her şeyi fazla fazla yaptı. Ama terör örgütü mensupları maalesef bunu anlamadı. Maalesef bunu son derece kötüye kullandı. Bu memleketin menfaati aleyhine kullandı.”

 

‘DEVLETİN YANINDA YER ALMAYANIN GELECEĞİ YOK’

Tümgeneral Veli Tarakçı, koruculara şöyle seslendi: “Atalarınızın yaptığı gibi doğruyu seçtiniz ve Devletin yanında safınızı tutunuz zaten alternatif yok. Devletin safında yer almayanın kaderi yok, yazısı yok, geleceği de yok. Suriye’nin hali ortada. Devletin yanında yer almayıp, vatansız ve milletsiz olmanın en büyük acısını eşiniz, dostunuz, akrabanız, var onlardan dinleyeceksiniz. Kuzey Irak’ın durumu ortada. Huzur olmayan bir yerde çoluk, çocuk gelecek olabilir mi? Güvenliği olmayan bir yerde bağımsızlıktan bahsedilebilirimi? Bu sene herkesin safını seçeceği senedir. Sizler zaten seçtiniz, sizlerle benim işim yok. Bunu anlatın diye söylüyorum, herkes lütfen safını belirlesin devlet de bilsin.”

YAPTIĞIMIZ ŞEY ŞUDUR: BİRE BEŞ’

Tarakçı, son olarak şunları söyledi: “Hırsımız daha fazla olacak. İntikamımız daha güçlü olacak. İnadımız çok daha yükseklerde olacak. Üzüleceğiz, bağrımıza taş basacağız. İşimizi yapmaya devam edeceğiz. Yarın başka bir karlleeş saldırısı olabilir mi? Olabilir. Çünkü bunların işi kalleşlik, bunların işi acizliktir. Çoluk, çocuk silahsız, artık onları vurdular. Karşımızdaki de çocuk. Ama onların efendileri, bunlara burayı karıştırma görevleri verdiler. Ve maalesef bunlar bir türlü uyanamadılar. Bir türlü gerçeği göremiyorlar. Dolayısıyla hiç fark etmez. Ama yaptığımız şey şudur; bire beş. Bir kardeşimize karşı beş alacağız. Ne olursa olsun. Ama gönül istiyor ki, artık yüreği mürekkep okuyan, birazcık internete ve gazeteye bakan, Suriye’yi, İran’ı, Irak’ı Ermenistan’ı şöyle bir çevreye bakanlar artık bu gerçeği görmüyorlarsa, ne zaman görecekler. Düşman o kadar net ki. Düşüncüleri o kadar net ki, ne zaman göreceğiz bunları? Allah bize nasıl bir işaret verecek ki, bunları anlayabilmemiz için” ifadelerini kullandı.

23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı’nın konuşmasından sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti. (ŞIRNAK/DHA)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.